Konferencja Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II”.

📍17 października 2023 r.
ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, Warszawa-Wilanów
📣 Zapisy na: papiezswiatu.pl
➡️ Muzeum Mt 5,14 w rocznicę pontyfikatu proponuje namysł nad szczegółowymi pytaniami o decyzyjność i sprawczość papieża. O jego wpływ na budzenie sumień, ale też strategię zmieniającą układy geopolityczne.
⏹ Tak zwane przymierze z prezydentem Ronaldem Reaganem, dialog z żydami, dalekowzroczność w budowaniu wizji Europy, w końcu wyzwania, takie jak ludobójstwa i wojny za czasów pontyfikatu, wciąż odkrywane zaniechania czy zbrodnie ludzi Kościoła, kwestie nominacji biskupich oraz stanowczość i niezmienność w kwestiach etycznych, to tylko niektóre z wątków, które zostaną podjęte 17 października podczas konferencji Papież światu.
☑️ Podczas tego wydarzenia będzie można usłyszeć wypowiedzi osób z Polski i z zagranicy, które są realnie zaangażowane w sprawy, o których będą mówić, m.in. Rocco Buttiglione, Juan Manuel Burgos, Piotr Czauderna, Myrosław Marynowich, George Weigel.
📍Zapisy i program konferencji na www.papiezswiatu.pl

Program_17.10.2023