W sobotę, 7 października w Centrum Jana Pawła II odbyła się Konferencji „Cywilizacja życia”, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
Kogo mogliśmy tego dnia wysłuchać i czego dotyczyły wystąpienia?
🔹️Anna Paruch ze wspólnoty Łanowa, mama dwóch niepełnosprawnych Wojtków przybliżyła temat osób niepełnosprawnych, bo jak twierdzi: „Chciałabym, żeby w tym świecie każdy widział ich tak, jak ja”.
Łanowa Dla Dwóch Takich Co Ukradli Serce
🔹️ Tomasz Samołyk, znany twórca internetowy przybliżył nam encyklikę św. Jana Pawła II, z której to pochodzi hasło konferencji i tegorocznego Dnia Papieskiego „Cywilizacja życia”. To właśnie w trakcie tego wystąpienia mocno wybrzmiała tak istotna prawda – życie zostało nam powierzone, że jest darem. Odkrywajmy ten dar razem z Bogiem i zachwycajmy się jego pięknem.
🔹️Jak żyć? Jak najbardziej! Anna Bonk Trzymam Cię za Słowo, kobieta wielu pasji, absolwentka Fundacji pomogła nam zrozumieć, jak prawdziwie korzystać z życia. Nie dajmy się zatrzymać swoim grzechom, lękom, nie usprawiedliwiajmy się. Musimy wykorzystać to, co dał nam Bóg – życie!
🔹️ Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na Pustyni przypomniał nam, jak bardzo ważna jest jedność – powinna wykraczać ona poza cechy, które mamy wspólne. Sam Jan Paweł II zostawił ogromne świadectwo, które może pomóc w pojednaniu się z bliźnimi, trwaniu we wspólnocie, w prawdziwej jedności.
🔹️„Młodzi w Kościele” to z kolei temat wystąpienia Mikołaja Grzanki, lidera Fishersów i Dom Przymierza. Mikołaj dał świadectwo trwania młodych w Kościele, mówił o tworzeniu wspólnoty i formacji od podstaw. Podkreślał również, jak ważne jest dawanie Bogu przestrzeni do działania w naszym sercu.
🔹️Konferencję zakończyło wystąpienie, które wygłosiła Natalia Nieużyła. Mówiąca skupiła się na temacie bliskości z Bogiem i drugim człowiekiem, przypomniała, że Bóg szanuje naszą wolność, czeka na nasze zaproszenie, by działać. Z jej ust padły bardzo ważne słowa: “Ten, kto raz spotkał Jezusa, został odmieniony na zawsze”.
 
Dziękujemy za Waszą obecność i organizację Konferencji! 💛
 
#dzienpapieski #fdntkrakow #cywilizacja #życie #wspólnota #krakow #formacja
#zywiludzie #cywilizacjazycia #fundacjadziełonowegotysiąclecia #fdnt #centrumjp2 #sanktuairumjp2 #janpawel2 #jp2