Pragniemy podzielić się łaskami, które Pan Bóg obdarzył wspólnotę Brazylijczyków w tym błogosławionym okresie Bożego Narodzenia. Brazylijczycy, portugalskojęzyczni i miłośnicy Brazylii i jej języka mają swoje miejsce wychwalania Pana w Centrum Jana Pawła II już od ponad 2 lata, i w ostatnim miesiącu dwa razy mieli okazję doświadczyć Jego opatrzności i troski w szczególny sposób.
 
W dniu Narodzenia Pańskiego, po zgromadzeniu się przy ołtarzu, aby celebrować tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, wspólnota spotkała się w Białej Sali, gdzie uczestnicy rozkoszowali się świątecznymi potrawami i świętowali muzycznie – przy wsparciu śpiewających dzieci i grającego kwartetu.
 
Druga niedziela zwykła, była szczególnie niezwykła, bo Mszę świętą sprawował po portugalsku ks. bp Robert Chrząszcz, który przez 15 lat mieszkał w Brazylii, będąc proboszczem dwóch brazylijskich parafii i wikariuszem biskupim w archidiecezji Rio de Janeiro. Po Mszy i przed agapą Ks. Bp Robert pobłogosławił bibliotekę, którą ma pomóc portugalskojęzycznym pogłębiać swoją wiedzę o Bożych sprawach, a co za tym idzie, swoją wiarę i chęć zaangażowania się w rozwijanie Królestwa Bożego na ziemi.

Fot. Pedro Filipe da Silva Fotes