Od kwietnia 2018 roku na terenie Centrum św. Jana Pawła II mieści się akademik dla studentów z USA biorących udział w projekcie “John Paul II Project – Study abroad in Krakow”. Misją projektu jest pomoc młodym ludziom w budowaniu cywilizacji miłości i prawdy poprzez programy nauczania, które pozwalają żyć przykładem Świętego Papieża. Program ten stanowi ofertę studiów uniwersyteckich za granicą, prowadzonych zgodnie z amerykańskim harmonogramem akademickim. Organizatorzy oferują studentom kompletny pakiet edukacyjny od zakwaterowania z wyżywieniem, przez ubezpieczenie, do książek, wycieczek edukacyjnych. Poza programem edukacyjnym studenci odwiedzają ważne miejsca związane z Janem Pawłem II – Wadowice, Zakopane, Częstochowę.

Sanktuarium opiekuje się uczestnikami projektu pod względem duchowym zapewniając dostęp do sakramentów: Msza św. i spowiedź św. w języku angielskim.

Istnieje również możliwość spotkania i rozmowy z kapłanem – wieczorem w dwa poniedziałki w miesiącu, w zależności od możliwości studentów.

Grupa jest zamknięta wokół projektu.

Osobami odpowiedzialnymi są: Megan oraz ks. Sebastian Kowalczyk